مایکروویو بخریم یا سولاردام

امروزه با پیشرفت علم و به کمک ابزارهای جدید پخت و پز، سبک آشپزی تغییر یافته است. محصولاتی مانند فر، مایکروویو، سولاردام و … در جهت کاهش زمان طبخ خوراک وارد بازار شدند.مایکروویو بخریم یا سولاردام

شاید برای خیلی از شما این پرسش بوجود آمده باشد که هر کدام از این محصولات از چه تکنولوژی بهره برده‌اند و انتخاب بهتری محسوب می‌گردند، در این راستا نواکالا به بررسی این موضوع پرداخته است.

سولاردام و مایکروویو از جمله محصولاتی هستند که با اضافه کردن اشعه به مواد غذایی و گرم کردن ملکول‌های موجود در آن، به پخت سریع‌تر غذا کمک می‌کنند. در این محصولات، طبخ غذا در محیطی بسته و با گرمایی یکنواخت صورت می‌گیرد.


 میتونید از اینجا جدیدترین ماکروویو و سولاردام بازار با بهترین قیمت را مشاهده و خریداری نمایید.


تکنولوژی مایکروویو

در مایکروویو ابزاری به نام مگنترون تعبیه شده است که امواجی با فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتز ایجاد می‌کند. این امواج پس از برخورد با دیواره‌های مایکروویو، منعکس شده و بر روی ماده غذایی متمرکز می‌شوند.

پس از برخورد این امواج که دارای فرکانس بالایی نیز هستند با ملکول‌های آب موجود در هر ماده غذایی، این ملکول‌ها نوسان و جنبش بالایی حدود یک میلیون بار در ثانیه پیدا می‌کنند.

در اثر برخورد ملکول‌های آب با ملکول‌های ماده غذایی، این گرما منتقل شده و ایجاد اصطحکاک ‌می‌کند و دمای ماده غذایی سریع‌تر بالا می‌رود.

تکنولوژی سولاردام

شرکت ال جی با افزودن امواج گرمایشی نوری به مایکروویو محصولی به نام سولاردام ابداع نمود. در این راستا المنت‌های نوری به مایکروویو اضافه گردید. همچنین در قسمت بالایی سولاردام یک هیتر ذغالی و در قسمت کف آن، سیستم مگاهیتر متشکل از  چند نوع هیتر سرامیکی و هالوژنی تعبیه شد تا گرما از پایین هم به ماده غذایی منتقل گردد و طعم غذای گریل شده در فر را داشته باشد.

هیتر ذغالی نوعی المنت نوری می‌باشد که رشته‌های ذغالی قرار گرفته داخل آن، امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بالا تولید می‌کنند. داخل محفظه داخلی سولاردام برخلاف دستگاه‌های دیگر، به صورت استوانه‌ای و مدور بوده تا امواج گرمایشی نوری بهتر بر روی ماده غذایی متمرکز گردند.مایکروویو بخریم یا سولاردام

لامپ‌های هالوژنی سولاردام مانع تبخیر آب موجود در ماده غذایی و خشک شدن آن شده و ویتامین‌ها و مواد غذایی موجود در خوراک را حفظ می‌کنند. سولاردام دارای سرعت پخت بالاتری (۵/۱ برابر مایکروویو) می‌باشد. گزینه‌ی کانوکشن موجود در سولاردام با حفظ طعم مواد غذایی، ۴ برابر سرعت اجاق گاز معمولی غذا را طبخ می‌نماید.

در سری جدید سولادام‌های ال جی سنسور مخصوص گرم کردن و پخت غذا بدون نیاز به تنظیم زمان تعبیه شده است. با استفاده از این تکنولوژی در هنگام گرم کردن مجدد غذا، زمان مورد نیاز گرم شدن ماده غذایی توسط دستگاه به صورت خودکار مشخص می‌گردد.


 میتونید از اینجا جدیدترین ماکروویو و سولاردام بازار با بهترین قیمت را مشاهده و خریداری نمایید.